Detaylar

 

Kelimelerle tanımlanamayan sportiflik.
Yeni Audi RS 7 Sportback performance: Geliştirilen dinamik özellikler, artan ayrıcalık, yoğunlaştırılan güç. 4.0-litrelik V8 TFSI motorun performansı 33kW artırılarak, toplam 445 kW'ye (605 PS) çıkarılmış olup, yüksek turboşarj basıncı (overboost fonksiyonu) ise üstün güç elde edilmesini ve hızlanmayı sağlamaktadır. quattro® sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi, kendinden ödün vermeksizin gücü yola aktarır.

 

 

Yüksek performanslı RS modeli, 0'dan 100 km/s'e sadece 3,7 saniyede hızlanmakta ki bu da RS'in baz modeline göre 0,2 saniyelik bir gelişmeyi ifade eder. Öne çıkan özel bir nitelik olarak motor, sürücüye kısa bir süreliğine 750 Nm kadar torkun temin edildiği yüksek turboşarj basıncı (overboost fonksiyonu) sağlar. Bundan 8,4 saniye sonra RS 7 Sportback performance, 200 km/s çizgisini geçer.Opsiyonel alınabilen dinamik paketlerle azami hız, 250'den 280'e ya da 305 km/s'e yükseltilebilir.

 

 

 

 

 

Yeni Audi RS 7 Sportback performance'ın tasarımı eşsizdir - en küçük ayrıntısına kadar... Karakteristik dış özellikler, RS 7 Sportback performance'ı tam anlamıyla bir estetik simgesi kılar. Bu özellikler arasında, önde geniş hava menfezlerini içeren sportif tampon ve arkada yüksek profilli difüzör eki ile RS'e özgü parlak siyah bal peteği formlu ızgara ve ekstra geniş eşikler yer alır. Dış tasarım aynı zamanda quattro logolu hava kanalı ve mat titanyum cilalı karakteristik eklentilerle de nitelenir; örneğin tek çerçeveli ızgaranın çevresi ve ön spoylerler ile hava menfezlerindeki yan kapakçıklar, yan camlardaki çıtalar, dış ayna yuvaları ve arkadaki difüzör ekinin üst kenarı.

 

 

 

 

 

 

Yeni Audi RS 7 Sportback performance'ın iç mekanı bir ayrıcalık merkezidir: RS ön spor koltuklar opsiyonel olarak mavi petek desenli ve siyah Alcantara/deri kombinasyonuyla alınabilir. Opsiyonel alınabilen kontrast iplikli mavi renkte karbon kabartma desenli kumaş dekoratif unsurlar ilave bir tasarım etkisi katar. Birinci sınıf işçiliğe sahip kaliteli malzemeler. Yuvarlak göstergelerin siyah kadranları, beyaz skalaları ve kırmızı ibreleri vardır. RS logoları; anahtarı, üç kollu deri kaplı RS spor direksiyonu, ışıklandırılmış kapı eşiği çıtalarını, takometreyi, büyük DIS ekranını ve MMI Navigasyon plus sisteminin elektrikli olarak açılan monitörünü süslemektedir. RS 7 Sportback performance, 535 ila 1390 litre arasında değişen bir bagaj hacmi sunar.

 

 

 

 

 

 

 

Standart sekiz ileri tiptronic sistem, sportif performansı zirveye çıkaracak şekilde ayarlanmıştır. Tüm vites değişimleri hızlı ve esnektir. quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi bu etkileyici gücü yola aktarır ve torku da merkezî diferansiyel aracılığıyla, gerektiği gibi esnek bir şekilde dağıtır. Yeni RS 7 Sportback performance, standart olarak özel olarak ayarlanmış havalı süspansiyonla sunulur. Dinamik ayarı sayesinde RS uyarlanabilir havalı süspansiyon, gövdeyi 20 milimetre alçaltır. Bütünleşik kontrollü sönümleme, yol koşullarına, sürüş tarzınıza ve Audi drive select moduna karşılık verir.

 

 

 

 

 

Galeri